Zadzwoń:

+48 603 122 055


Wyślij e-mail:

mirelahm@kinezis.com.pl

RUCH NATURALNY

 

"Większość tego, co zachodzi w nas, pozostaje przed nami ukryta dopóki nie dosięgnie mięśni" M. Feldenkreis

"RUCH to pieśń duszy, którą śpiewa CIAŁO"
Mirela Hejnoł-Myśliwiec
Zapraszam na cotygodniową praktykę i spotkanie z RUCHEM NATURALNYM inspirowanym i wspieranym muzyką i słowem, prowadzonym oddechem i czuciem.

RUCH NATURALNY wypływa z mądrości i potrzeby ciała, podąża za ODDECHEM, wybiera najbardziej optymalną na dany moment drogę wyrażania siebie, bez napięcia, wysiłku, bólu, popychania się czy zatrzymywania.
Tego będziemy doświadczać: jak tworzyć przestrzeń na odkrywanie mądrości i swobody ciała oraz ekspresję siebie.
Tutaj kluczem są słowa: "Zrób ten ruch tak, aby było ci wygodnie. Poszukuj ruchu łatwego, swobodnego, autentycznego, w którym poczujesz się jak u siebie".
Czasem będzie to ruch pełen dynamiki i przepływu, mocny w wyrazie i klarowny, a czasem spokojny, może niepewny, zatrzymany, urywany...a nawet bez-ruch. To ty decydujesz czym dla ciebie na dany moment jest słowo: swobodny, autentyczny. To będzie zależało od tego, co w danej chwili będzie w tobie, jaka wewnętrzna muzyka będzie cię prowadzić.

TWOJA AUTENTYCZNOŚĆ i szczerość wobec siebie samej będzie jednocześnie inspiracją i wzbogaceniem dla innych uczestniczek.
Każda z nas wnosi w grupę swoją, indywidualną, niepowtarzalną prawdę i odczuwanie, która wzbogaca to grupowe doświadczenie i bardzo często toruje drogę nowym jakościom w nas.

Pracujemy w kameralnej grupie max 10 kobiet.
Wspólnie tworzymy przestrzeń zaufania, bezpieczeństwa, autentyczności i poszanowania indywidualnej ekspresji.

Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia w pracy z ciałem aby wziąć udział w zajęciach.
Każda z nas wchodzi w ruch i relację z innymi na tyle, na ile czuje, że jest jej łatwo i na ile chce, na ile jest gotowa.
To Ty decydujesz jakie tempo ruchu wybierasz, jaki zakres ruchu i kiedy kończysz, ponieważ każda z nas inaczej interpretuje słowa : "łatwo i komfortowo", które są wiodącymi wskazówkami dla każdego ruchu.

DLA KOGO ta forma ruchu?
Dla kobiet pragnących pogłębiać ŚWIADOMOŚĆ SIEBIE POPRZEZ CIAŁO, RUCH, TANIEC, muzykę, relację z innymi kobietami.
Ta forma podejścia do ruchu oparta jest na ODKRYWANIU NIŻ NAŚLADOWANIU, na poszukiwaniu ruchu łatwego, ciekawego, opartego na świadomości i zrozumieniu, jak ciało potrzebuje funkcjonować, aniżeli na wzmacnianiu i rozciąganiu mięśni.
"Odkryj najlepszy dla ciebie kształt danego ruchu, emocji, uczucia, obrazu"

RUCH NATURALNY pozwala:
• poczuć swoje ciało, emocje, uczucia
zauważyć niefunkcjonalne nawyki czuciowo- ruchowe powodujące napięcia, sztywność i ból
• wzmacniać zaufanie do odczuć z ciała
• budować zaufanie do siebie i innych
• zauważać indywidualną jakość i ekspresję przejawiającą się poprzez ciało i ruch
• stworzyć nowe, bardziej funkcjonalne bo bez zbędnego napięcia sposoby poruszania się
• wzmocnić pewność wyrażania siebie, swojego ja
• rozwijać uważne BYCIE i ODCZUWANIE
• doświadczać wymiany w braniu i dawaniu
• zauważać swoje potrzeby
• praktykować czułośc i łagodność wobec samego siebie oraz innych

Na zajęciach: :
- Będziemy pracowały poprzez zaproponowane na dane spotkanie rozwojowesekwencje ruchowe (obecne równiez w rozwoju niemowląt stąd nazwa "Ruch Naturalny")) i poprzez nie uczyły się, gdzie w ciele gromadzi się zbędne napięcie i jak odnaleźć nowy, bardziej swobodny sposób poruszania się.
- Będziemy otwierały się na spotkanie z ruchem, który wypływa z głębi naszego ciała, spoza oczekiwań, wyobrażeń, schematów i nawyków.
- Będziemy otwierały się na NOWE JAKOŚCI RUCHU, bez napięcia, przymusu, pośpiechu, oporu.
- Będziemy delektowały się "drogą" czyli sposobem w jaki ruch dzieje się w naszym ciele...
- Poprzez odkrywanie nowych sposobów poruszania się będziemy badały nasze nawyki i "uzbrojenia", będziemy je rozpuszczały poprzez UWAŻNOŚĆ, ODDECH i CIEKAWOŚĆ, bedziemy odczuwać, co się nowego pojawia w nas...jakie uczucia, jakie emocje przez nas przepływają...

Jaki ma związek ruch i praca z ciałem z relacją z innymi?
Przestrzeń, która pojawia się po uwolnieniu stwarza możliwość odkrycia nowych sposobów czucia siebie oraz budowania relacji w uważnym kontakcie z sobą i innymi.

Pracując w tym podejściu przez wiele lat zaczęłam odkrywać moc i głębię jaką daje kontakt z ciałem i poznawanie siebie poprzez ciało. Umysł, mysli, słowa...potrafią nas "oszukiwać" (ego), a ciało nie kłamie, CIAŁO ZNA ODPOWIEDŹ.
Zajęcia te są owocem mojej 25 letniej pracy z kobietami, a także z niemowlętami oraz osobistymi doświadczeniami na drodze odkrywania prawdziwej siebie.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
TERMINY spotkań: WTORKI: godz 18.00 - 19.30
MIEJSCE: Żory - Osiny, Pracownia Kinezis ul. Spółdzielcza 5
INWESTYCJA: karnet 120 zł (4 spotkania x 90 minut!); pojedyńcze zajęcia 40 zł
ZGŁOSZENIA: sms 603 122 055 o treści: Ruch Naturalny + imię i nazwisko
O MNIE: Mirela Hejnoł-Myśliwiec - z wykształcenia jestem fizjoterapeutką i psycholożką, terapeutką pracy z ciałem, praktykiem Mana Lomi. Ta baza teoretyczno-praktyczna dała mi podstawę do eksplorowania wiedzy o człowieku w jego wymiarze zarówno cielesnym jak również emocjonalnym i duchowym.
Osobiste zamiłowania do natury, ruchu, muzyki i tańca prowadziły mnie przez lata poprzez różne doświadczenia, warsztaty i szkolenia, techniki i metody pracy z ciałem i emocjami, z których głównie metody:
Feldenkraisa, Alexandra Lowena, Gabrielli Roth, Evy Reich oraz terapia manualna Mana Lomi mojego wspaniałego hawajskiego nauczyciela Maka'ali Yates ukształtowały mój warsztat pracy oraz podejście do samej siebie i drugiego człowieka

Więcej o mnie:
http://www.kinezis.com.pl/zespol,mirela-hejnol-mysliwiec,4.html

"Movement is the source of life"
"RUCH jest źródłem ŻYCIA"

Bruce Lipton

"I gdy myślę sobie o uczeniu się nowego ruchu, to wiem też, że każdy nowy ruch, którego się nauczymy tworzy, zostawia w naszym mózgu ślad w postaci nowych połączeń neuronalnych. Im więcej nowych ruchów tym gęstsza sieć szlaków nerwowych w naszym mózgu, którymi impulsy mogą dowolnie przebiegać, dając nam więcej możliwości i większą swobodę w wybieraniu kierunku działania.
Zatem uczmy się nowych ruchów a sieć połączeń w naszym mózgu będzie coraz bardziej gęsta a wraz z nią otworzą się przed nami nowe możliwości. "
Jacek Paszkowski nauczyciel metody Feldenkreisa

"Świadomość jest najwyższą fazą rozwoju człowieka i kiedy jest pełna harmonijnie panuje nad czynnościami ciała.
Im bardziej świadomość człowieka zbliża się do pełni, w tym większym stopniu będzie on w stanie realizować swoje pasje bez naruszania nadrzędnej wartości jaką pozostaje świadomość. A wówczas jego działanie stanie się bardziej ludzkie".
M. Feldenkreis

 

 

 

wróć
Indywidualne podejście do każdej osoby.

Pracownia Kinezis, ul. Spółdzielcza 5/1, 44-240 Żory

+48 603 122 055 mirelahm@kinezis.com.pl Zapytaj ONLINE!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.